• Žiacka školská olympiáda

• V piatok o 8:00 sa uskutoční Žiacka školská olympiáda so slávnostným nástupom na futbalovom ihrisku v školskom areáli. Súťaží sa v šiestich disciplínach - vytrvalostný beh, šprint na 50/60 metrov, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou, vybíjaná, futbal.

Milí rodičia, ste srdečne vítaní!

• Dopravné ihrisko 1.stupeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dopravné ihrisko 1.stupeň.

Dopravná výchova 1. - 4. ročník Semafor sa múdro tvári rôznymi farbami striedavo žiari. Na červenú zastaviť sa, na oranžovú pripraviť sa. Na zelenú zrýchli krok … Aj toto pravidlo zvládli žiaci 1. stupňa počas výuky na dopravnom ihrisku v Trnave. Počas teoretickej aj praktickej časti dokázali, že sú zodpovednými chodcami, cyklistami a snáď v budúcnosti aj vodičmi.

• Exkurzia v Bratislave

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Bratislave.

Dňa 19.5. sa žiaci 7. a 8. ročníka zúčastnili exkurzie do Bratislavy. Spoznali historické centrum hlavného mesta - videli Dóm sv. Martina, Michalskú bránu, historickú budovu SND a mnoho iného. Záver exkurzie patril hradu Devín, kde mali žiaci možnosť bližšie spoznať históriu nášho národa.

• Návšteva zábavného vedeckého centra Vida v Brne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva zábavného vedeckého centra Vida v Brne.

Dňa 16.5. žiaci ôsmeho a deviateho ročníka navštívili zábavný vedecký park Vida v Brne. Park ponúka 6000 metrov štvorcových zábavy na 180tich exponátoch, ktoré obsiahli témy ako mikrosvet, naša planéta, človek, civilizácia, svet farieb a mnoho iného. Započúvali sa do vlastného tepu, moderovali počasie, rozpútali tornádo, preskúmali svet pod mikroskopom, zahrali si na obrovskom piane a mnoho ďalšieho. Deti si to poriadne užili!

• Škola v prírode - Donovaly (3. a 4.ročník)

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode - Donovaly (3. a 4.ročník).

Deti sa dnes vrátili z týždenného pobytu v Škole v prírode. Posledné dni sme spolu strávili na Donovaloch v turistickej chate Zornička. S úsmevom sme zdolávali turistické chodníčky v okolí. O živote zvierat a ochrane prírody sme sa dozvedeli v múzeu Tihányiovského kaštieľa v Banskej Bystrici. Šikovní animátori vždy vyplnili voľné chvíle zaujímavým programom. Na večernej hre, kde sa deti zbavovali svojich strachov zistili, aké je dôležité držať spolu, nezávidieť si a navzájom sa tolerovať. Mottom Školy v prírode bola „Wachumba“, čo v preklade znamená láska. Aby sme sa úplne nenechali uniesť hrou a oddychom, plnili sme si aj nejaké tie školské povinnosti. Netradične, ale o to s väčším záujmom. Všetci sa unavení, no plný zážitkov vraciame domov a v pondelok opäť zasadneme do školských lavíc.

• Šachový turnaj

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šachový turnaj.

2. 5. 2023 si žiaci našej školy zmerali sily v historicky prvom šachovom turnaji na našej škole pre deti a mládež. Držali sa veľmi statočne a v niektorých kategóriách sa umiestnili na pekných miestach. ZŠ spoznala historicky prvého majstra a majsterku školy v šachu, ktorými sa stali Filip Číšecký zo 7. A triedy a Viktória Sekerešová zo 4. A triedy, ktorým srdečne gratulujeme. Po turnaji sa uskutočnil živý šach, kde sa žiaci obliekli do rytierskeho brnenia a zábavnou formou sa oboznámili s tým ako kedysi hra šach prebiehala. Chcela by som im poďakovať za ich húževnatosť a popriať ďalšie úspechy na turnajoch. Majerníková

• Úspech vo futbale

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Úspech vo futbale.

V piatok dosiahli žiačky 5.,6. a 7.ročníka vynikajúci úspech vo futbale v Trnave. V štyroch ťažkých zápasoch vybojovali na umelom trávniku 2.miesto v okrese Trnava! Blahoželáme, dievčatá, boli ste úžasné!